Sonntag, 29. Oktober 2023, Almanya, Uyum/Entegrasyon/Asimilasyon'a HAYIR de!

Von 29. Oktober 2023 - 13:00 Bis 16:00

Almanya

224 Teilnehmer an
Ereignisbeschreibung
Çok değil, 75 yıl önce Almanya'da soykırıma uğrayanlar Almanca biliyordu, Alman isimleri dahi kullanıyorlardı; bilim ve ekonomide
çok başarılılardı. Buna rağmen hemen hemen hepsi ÖLDÜRÜLDÜ.
Hayatta kalanların bir çoğuda kısırlaştırıldı.

BÜTÜN BUNLAR 75 YIL ÖNCE OLDU, UNUTMA!
Şimdi de entegrasyon/uyum adı altında beyinlerimiz öldürülüyor. Geçmişimizle bağ kuran hayat damarları yok ediliyor. BUNA İZİN VERME!

ARAMIZA SEN DE KATIL, ÇEVRENDEKİLERE KATILMAYI TEŞVİK ET.
ÇOCUKLARIMIZA ve GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM!

Bir kişiden ne olur deme: Birler çok olur; birlik olur, güç olur!

HAYDİ, SEN DE KATIL!
---------^-------^---------
Ailesinden alınan Müslüman çocuklar büyük çoğunlukla Hristiyan bir bakıcı ailenin yanına veriliyor. Bu ailelerin yanında kalan çocuklar tamamen farklı bir ortamda büyütülmekte ve kendi din, kültür ve dillerini öğrenememektedirler.

Mehr anzeigen
Himayeye alınan çocuklarla anne babaları çoğunlukla Gençlik Dairelerinde görüştürülmekte ve bu görüşmelerde Almancadan başka bir dil kullanılması yasaklanmaktadır.
Anne babaların himayeye alınan çocuklarını ziyareti esnasında çocuklarıyla kendi dillerinde diyaloga geçmelerinin Gençlik Daireleri tarafından kayıtsız şartsız kabul edilmesi sağlanmalıdır.

Kendi anadillerini hiç konuşmayan ve ailesiyle sınırlı olarak doğal olmayan şartlarda görüştürülen çocuklar zamanla kültürlerine ve dillerine karşı yabancılaşmaktadır.
Müslüman ve Türk aileleri bakıcı aile olmak istediklerinde onların Almancaya ve Alman kültürüne yeterli olmadıklarını ve bu sebepten dolayı Alman bir çocuğun Müslüman bir bakıcı aileye verilmesini reddetmektedir. Ancak bu değerlendirme Müslüman ve Türk çocukları için geçerli olmadığı gibi bakıcı aile belgesine ihtiyaç duymaksızın çocuklara bakıcı olma hakkını çocukları talep eden 3. dereceye kadar olan akraba taleplerini de dikkate almamaktadır. Ana dilleri konuşturulmayan, kendi dînî ve millî değerlerini, günlerini bilmeyen, aile ve kültür çevresinden uzak tutulan, sünnet ettirilmeyen, kiliseye götürülen ve artık başka kültüre ait olduğu gerekçesiyle ailelerine geri verilmeyen çocukların temel haklarının elinden alınıyor...

SEN, EVET SEN! SESSİZ Mİ KALACAKSIN, KİMSESİZLERİN SESİ Mİ OLACAKSIN?

Aramıza sen de katıl!

Uyum/Entegrasyon/Asimilasyon'a HAYIR de!, Almanya ereignis

Weitere interessante veranstaltungen
Holen event empfehlungen basierend auf Ihre Facebook geschmack. Hol es dir jetzt!Zeigen sie mir die passenden veranstaltungen für michJetzt nicht